You are currently viewing Korzyści z drewnianego placu zabaw

Dzieci są niezwykle ważnym elementem w naszych życiach, przywiązujemy się do nich i troszczymy się o nie. Są one najważniejsze w życiu ich rodziców i ci pragną by na każdym kroku jak najbardziej o nie dbać i sprawiać im radość, najlepiej jednocześnie edukując. Doskonale wiemy jak w dzisiejszych czasach wygląda sytuacja z dziećmi, które w bardzo młodym wieku stają się uzależnione od elektroniki i nie widzą poza nią świata.

Spędzanie czasu na placu zabaw

drewniane place zabawSą tego za równo przeciwnicy, jak i zwolennicy. Pozwala to rozwijać zdolności logiczne i koncentrację, jednak praktycznie nic poza tym. Znacznie lepsze są inne formy spędzania czasu i zabawy z naszymi dziećmi, formy bardziej tradycyjne. Bawiąc się z użyciem wszystkich swoich zmysłów dzieci uczą się poznawać świat i przyswajają jego podstawowe zasady, podstawowe zabawki także są dla nich wyzwaniami i uczą ich rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Idealnym narzędziem rozwoju są place zabaw na których na dzieci czeka całkiem spora ilość wyzwań, które aby pokonać będą musiały wytężyć swoje główki. Jednocześnie jednak korzystają one ze wszystkich zmysłów, które pozwalają im na maksymalne skupienie się na danym problemie i znalezienie najlepszego, możliwego rozwiązania. Dodatkowo przebywanie na świeżym powietrzu i wysiłek fizyczny działają pozytywnie na rozwój systemu odpornościowego, który dzieci przebywające ciągle w domu często mają mocno zaburzony i mało wydajny.

drewniane place zabawDlatego też niezwykle ważne jest by wychodzić z naszym dzieckiem na dwór, aby tam mogło się rozwijać. Kolejną wadą sprzętu elektronicznego jest to, że wpływa niebywale negatywnie na oczy dziecka w fazie ich rozwoju. Drewniane place zabaw to tradycyjna metoda na spędzanie czasu przez małe dzieci, na szczęście w ostatnich latach zaczęły one masowo wracać i coraz częściej stawia się je w różnych miejscach miast. Stały się one na nowo bardzo popularne we wszelkiego rodzaju przedszkolach, szkołach, czy nawet na osiedlach mieszkalnych. Dzieci znów coraz chętniej bawią się na tego typu placach, co jest dobrym znakiem i świadczy dobrze o nowych rodzicach. Drewniane place są znacznie bezpieczniejsze od metalowych odpowiedników, które w razie przewrócenia się mogą spowodować dużo większe obrażenia, a ich uszkodzenia tworzą bardzo ostre elementy.

Drewno także dobrze działa na człowieka, gdyż ten czuje się w jego otoczeniu znacznie lepiej, co dotyczy także i dzieci, które uczy to obcowania z naturą już od małego. Kolejną zaletą jest także fakt, że tego typu place zabaw nie są tak zimne jak metalowe, co zmniejsza ryzyko zaziębienia.