You are currently viewing Klasy stali zbrojeniowej oraz kształtowniki Warszawa

Stal jest powszechnie stosowanym materiałem podczas wykonywania zbrojenia na terenie budowy. Stal zbrojeniowa może występować jako pręty żebrowane lub pręty gładkie. Praktycznie każda inwestycja budowlana potrzebuje tego typu wyroby hutnicze. To właśnie dzięki prętom zbrojeniowym wytrzymałość betony na rozciąganie staje się większa.

Różne kształtowniki Warszawa

kształtowniki WarszawaTakże takie zabezpieczenie wpływa na na lepszą nośność wykonywanego betonu. Stal zbrojeniowa, a także taka, która jest wykorzystywana na budowie jest stalą niskowęglową. Wartość węgla nie jest większa od dwóch procent. To jaką stal będziemy potrzebować podczas wykonywania konkretnego zbrojenia określa projekt budowlany. Podczas zamawiania prętów zbrojeniowych warto jest skorzystać z usługi wykonywania prętów na wymiar. W Warszawie w mazowieckim istnieje wiele firm, które się tym zajmują, więc ze znalezieniem odpowiedniej nie będzie na pewno większego problemu. Stal zbrojeniową oraz kształtowniki Warszawa można podzielić na pięć klas. Zaczynając na A-0, a kończąc na A-IIIN. Wysokość klasy ma wpływ twardość oraz na wytrzymałość elementu. Najmniejszą ma klasa stali A-0 oraz A-I, są to pręty gładkie. W przypadku prętów o klasie AII oraz AIII obróbka ich jest pracochłonna, są to już pręt żebrowane. Pręty z klasą A-II stosuje się podczas wykonywania nośnego zbrojenia, pręty z klasą A-III stosuje się podczas wykonywania zbrojenia głównego. Stal A-IIIN posiada największą wytrzymałość, jest bardzo podobna do tej o klasie A-III, jednak między żebrami ożebrowania pręta znajdują się jeszcze żebra poprzeczne.

Dobór klasy pręta dokonuje się na podstawie projektu budowlanego. Wszelkie zmiany, szczególnie jeśli brakuje jakiegoś materiału w hurtowni powinny być dokonywane z projektantem zbrojenia, ponieważ dobór odpowiednich prętów i ich klas jest bardzo ważny.