You are currently viewing Klasy odkurzaczy przemysłowych

Budowy, warsztaty, hale produkcyjne i magazynowe- to miejsca, w których powstaje bardzo dużo różnych odpadów, takich jak metalowe opiłki, wióry, pył budowlany. Ręczne ich usuwanie jest niemożliwe. Tradycyjne odkurzacze też się w tym przypadku nie sprawdzą.

Odkurzacz jest niezbędny

odkurzacz przemysłowyDobrym rozwiązaniem w takich miejscach jest odkurzacz przemysłowy.Zasadniczo działanie odkurzacza przemysłowego nie różni się od zwykłego odkurzacza domowego i polega na wciąganiu napotkanych zanieczyszczeń. Jednak odkurzacze przemysłowe radzą sobie z zanieczyszczeniami, które mogłyby uszkodzić tradycyjny odkurzacz. Dlatego też idealnie nadają się do sprzątania ostrych drobinek, opiłków, farb, lakierów, a nawet pleśni. Sprzątanie jest szybkie, dokładne i sprawne. W zależności od możliwości wykonywanej przez odkurzacz pracy, odkurzacze przemysłowe dzielimy na trzy klasy: klasę L, klasę M i klasę H. Odkurzacze przemysłowe klasy L służą do zasysania pyłów i drobnego kruszywa, a więc sprawdzą się w branży stolarskiej i do drobnych prac remontowo- budowlanych, a także podczas prac zakładających obróbkę tworzyw sztucznych. Odkurzacze klasy M nadają się (tak jak klasy L) do usuwania pyłów i kruszywa, ale także poradzą sobie z usuwaniem odpadów z farb i gipsu, kamienia czy cegły. Odkurzacze przemysłowe klasy L są dobrym rozwiązaniem w trakcie remontów, na mniejsze budowy czy do warsztatów lakierniczych.

odkurzacz przemysłowyOdkurzacze przemysłowe klasy H nadają się do niwelowania największych i najniebezpieczniejszych zanieczyszczeń (również rakotwórczych), takich jak ołów, nikiel, chromian cynku, kadm, azbest, pleśń, pyły mineralne. Odkurzacze przemysłowe klasy H są właściwe też do usuwania zabrudzeń klasy M i L. W odkurzaczach przemysłowych typu H zastosowane są specjalne filtry zapewniające separację pyłów. Ważnym aspektem wyboru odpowiedniego odkurzacza przemysłowego jest również wybór właściwego worka. Worki filtrujące dostosowane są do klasy pyłowej odkurzacza i odsysanego materiału. Przy wyborze odkurzacza przemysłowego warto też kierować się pojemnością użytkową odkurzacza (a więc tym, ile zanieczyszczeń może realnie pomieścić) a nie jego wielkością. Przydatną dodatkową funkcją w odkurzaczach przemysłowych wszystkich klas jest system samooczyszczania, która skraca czas sprzątania pomieszczeń mocno pokrytych pyłem.

Odkurzacze przemysłowe pozwalają usuwać trudnego rodzaju zanieczyszczenia, mogące uszkodzić tradycyjne modele odkurzaczy. Stosowane są one głównie w zakładach przemysłowych i przy pracach remontowo- budowlanych. Odpowiednio dobrany odkurzacz przemysłowych umożliwi usprawnienie pracy.