You are currently viewing Kiedy warto wynająć podnośnik koszowy?

Podnośniki koszowe to rodzaj zwyżki, która umożliwia przemieszczanie się człowieka w pionie i poziomie na wysokości. Najczęściej występują w formie specjalistycznego pojazdu, który bardzo łatwo przestawić w optymalne miejsce. Wysięg, czyli długość ramienia wysięgnika, do którego zamocowany jest kosz, zależna jest głównie od konkretnego modelu auta.

Podnośniki na budowie

podnośniki koszoweWarto jednak zauważyć, że może ona wynosić nawet kilkanaście metrów, przez co doskonale sprawdza się nawet podczas realizacji bardzo skomplikowany prac. Wiele osób mylnie kojarzy podnośniki koszowe tylko i wyłącznie z pracami budowlanymi. Z powodzeniem wykorzystuje się je także w wielu innych branżach. Najbardziej popularnym pojazdem tego rodzaju dysponują strażacy, którzy wykorzystują zwyżki podczas gaszenia pożarów czy ewakuacji. Istnieje jednak możliwość komercyjnego wypożyczenia specjalistycznego pojazdu. Usługa najczęściej jest realizowana wraz z operatorem, przez co nie musimy dodatkowo martwić się o to, aby znaleźć osobę z odpowiednimi uprawnieniami umożliwiającymi kierowanie tego typu sprzętem. Bardzo popularnie stosuje się podnośniki koszowe przy pracach związanych z wymianą treści reklamowych umieszczanych na bilbordach i tablicach informacyjnych. Oprócz tego często są używane przez specjalistyczne firmy zajmujące się czyszczeniem i wymianą rynien i rur spustowych.

podnośniki koszowePomimo że prace tego rodzaju można wykonywać z drabiny czy rusztowania, zastosowanie podnośnika koszowego znacznie przyspiesza pracę. Nie bez znaczenia jest to, że pojazd można łatwo i szybko przestawić, co ma ogromne znacznie szczególnie podczas modernizacji systemu odprowadzania wody deszczowej z połaci dachowej w wysokich budynkach. Do tej grupy z pewnością zaliczają się hale przemysłowe i fabryki. Co ciekawe, podnośniki koszowe można spotkać także na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych i festynach. Wykorzystywane są jako punty widokowe na panoramę miasta lub do skoków na bangi (oczywiście ze specjalistą w tej dziedzinie). Oprócz brygad budowlanych i firm reklamowych zwyżki mogą być przydatne podczas ścinania gałęzi drzew. Bardzo chętnie w swojej pracy wykorzystują je także elektrycy podczas rozciągania przewodów na bardzo dużych wysokościach.

Tak duża popularność tych specjalistycznych pojazdów wynika z tego, że umożliwiają one szybkie i bezpieczne wykonywanie prac na wysokości. Można je łatwo przestawić i zmieniać ich wysokość, dlatego sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nieopłacalne jest rozstawianie wysokiego rusztowania.