You are currently viewing Kiedy będą nam potrzebne barierki zaporowe?

Barierki zaporowe są to elementy tymczasowe, które najczęściej stosuje się do odgradzania części terenu. Najczęściej z tych barierek korzysta się podczas imprez masowych.

barierki zaporowe

Barierki zaporowe najczęściej stosuje się podczas wielu impres masowych w terenie: koncertów, pikników, festynów lub imprez sportowych. Barierki zaporowe można podzielić na:

  • lekkie,
  • ciężkie,
  • wysokie.

Barierki zaporowe lekkie posiadają stabilną konstrukcję oraz są wytrzymałe. Takie barierki bardzo często stosuje się do odgradzania parkingów, zaplecza, boków lub sektorów. Barierki takie można ustawiać nawet na nierównym terenie. Zapięcia, które są stosowane podczas ich łączenia są trwałe oraz tak wykonane, że żadna osoba postronna ich nie rozepnie.

Barierki zaporowe ciężkie są wykorzystywane do zabezpieczania miejsc, które są narażone na duży nacisk osób. Barierki tego typu do tego posiadają podesty wykonane z materiałów antypoślizgowych, który pomocny jest dla służb ochrony. Konstrukcja oraz sposób montażu zapewniają wytrzymałość nawet podczas ekstremalnych nacisków.

Barierki zaporowe wysokie inaczej są nazywane pletakami. Ze względu na swoją wysokość w bardzo dobry sposób zabezpieczają teren przed wejściem osób nie powołanych. Barierki te są mocowane w betonowych podestach oraz łączy się je przy pomocy łączników. Barierki zaporowe tworzą solidne oraz wysokie ogrodzenie. Czasem na takich barierka mocuje się plandeki, które zasłaniająbarierki zaporowe teren imprezy.