You are currently viewing Jak wybrać odpowiednie hokery do kuchni?

W ostatnim czasie pojawiła się moda na aranżacje kuchni z barkiem. Razem z barkami kuchennymi pojawiły się hokery, czyli specjalne krzesła na wyższych nogach, które ułatwiają siedzenie przy barku. Najważniejsza cecha tych mebli jest ich wysokość, która musi być odpowiednio dobrana do wysokości blatu. 

Hokery

Coraz więcej nowo powstałych domów łączy kuchnie z salonem. W takich przypadkach bardzo popularne jest budowanie wysp kuchennych oraz barków, a do nich i hokerów. Hokery stają się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie powstaje coraz większy wybór tych mebli. Krzesła różnią się:

  • kształtami,
  • kolorami,
  • wysokością,
  • oparciami,
  • materiałem.

HokeryPrzede wszystkim hokery powinny być dobierane pod względem wysokości do baru. Najczęściej barek w kuchni ma wysokość 110 centymetrów. Taka wysokość jest optymalna dla osób stojących jak i siedzących na hokerach. Niektóre barki mają wysokość szafek, czyli 90 centymetrów. Wysokość hokerów najlepiej jeśli jest niższa o 30 centymetrów od wysokości blatu barka. Podpórka, która jest do stóp na hokerze powinna znajdować się w odległości 40 centymetrów od siedziska. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w hokery z regulowaną wysokością.

Niektóre hokery wyposażone są w niskie oparcia. Czasem niektóre posiadają podłokietniki oraz regulację oparcia. Dodatkową opcja niektórych krzeseł barowych jest możliwość obracania się.