You are currently viewing Jak urządzić pokój małej księżniczki?

Większość dziewczynek marzy o byciu księżniczką, a dla swoich rodziców i dziadków z pewnością nią jest. Wizja pokoju takiej małe kobietki naturalnie maluje się w różowych tonach. A jak go urządzić, żeby różowy lukier tylko słodził a nie groził próchnicą i cukrzycą? Poniżej garść porad i pomysłów.

  • Różowe ściany to dość typowa decyzja, ale ten kolor, który na pewno pojawi się jeszcze w dodatkach, łatwo zdominuje wnętrze i bardzo je przesłodzi. Zamiast ostrego, cukierkowego różu czy fuksji można wybrać jego delikatny, blady odcień lub połączyć go z kolorami, które go ochłodzą, jak biel, ecru, szarości czy bardziej kontrastowa zieleń.
  • Wizerunki księżniczek również mogą stać się częścią wystroju, ale z umiarem – taka tapeta jest raczej niepotrzebna na wszystkich ścianach. Może się jednak sprawdzić na jednej, podobnie jak fototapeta czy duży plakat. Ten ostatni będzie najłatwiejszy do usunięcia, kiedy dziewczynka podrośnie, bo wystarczy go zdjąć ze ściany. Tapety natomiast można zastąpić innymi, co będzie stosunkowo proste na niewielkim kawałku przestrzeni, a ich wymiana znacznie zmieni styl wnętrza.
  • Meble powinny być utrzymane w jasnej tonacji, najlepsze będą białe, delikatnie szare lub w naturalnych kolorach drewna. Duża szafa, fantazyjnie zdobiona, to właściwie obowiązkowy punkt programu. Biurko może również pełnić rolę toaletki, wystarczy, jeśli na ścianie znajdzie się lustro zasłonięte zasłonkami. Zasłonki dodatkowo nadadzą pokojowi odpowiedniego klimatu. Odnowiona drewniana skrzynia, nakryta narzutką lub poduszkami, pomieści wszystkie zabawki i skarby.
  • Typowe fotele i krzesła w pokojach dzieci rzadko się sprawdzają. Wygodna pufa, duże poduszki i mięsisty dywan to znacznie lepsze rozwiązanie. Materiał może być zupełnie gładki, ale za to z ozdobami w postaci frędzli czy falbanek, albo wzorzysty czy haftowany. Również preferowane są jasne barwy.
  • Zasłony i firanki – najlepsze są te zwiewne, półprzezroczyste, fantazyjnie przewiązane kokardkami lub aksamitnym sznurem. Każda mała dama ucieszy się z takiej oprawy okna, przez które spogląda na swoich „poddanych”
  • Łóżko, drewniane lub kute, najlepiej białe, będzie się świetnie prezentować z kilkoma dodatkowymi poduszkami oraz baldachimem. Tiulowa zasłonka, może rozjaśniona przez lampki na ramie łóżka, sprawi, że pokój będzie wyglądał jak sypialnia prawdziwej księżniczki.
  • Wśród ozdób można wybrać ozdobne ramki do zdjęć, tiulowe kule, maskotki, naklejki na ścianę. Ozdobny abażur lampy czy dekoracyjny regał lub półka, formą przypominające zamkową wieżę, także świetnie się sprawdzą.

tapeta

dziewczynka

dziewczynka

łóżko

poduszki