You are currently viewing Jak przygotować meble do prania?

Kanapy, fotele, czy pufy to meble idealne do wypoczynku. Pozwalają na wygodne usadowienie się z książką, czy komfortowe ułożenie się do spania. Kiedy są nowe to nie tylko są funkcjonalne, ale także estetyczne. Z czasem jednak z dekoracji pomieszczenia stają się elementami wyposażenia, które wyglądają okropnie, nieprzyjemnie pachną i szpecą otoczenie.

Profesjonalne pranie tapicerki

pranie tapicerki meblowej Żeby temu zapobiec to trzeba dbać o ich czystość i odświeżanie, by nie doprowadzić do takiego stanu. Jak przygotować się do prania mebli tapicerowanych? Jeśli można je rozłożyć to należy to zrobić. Kanapy często mają funkcję spania, są też rozkładane fotele czy pufy ze schowkami. Jeśli się ich nie rozłoży to nie wyczyści się wszystkich zagłębień w meblu. Potem trzeba przejść do odkurzania. Można do tego użyć standardowego odkurzacza do dywanów, jak również małych, ręcznych odkurzaczy, używanych często do sprzątania samochodu. Dzięki odkurzaniu usunie się zalegający na powierzchni tapicerki brud i kurz. Kolejna rzecz to zapieranie trudnych plam. Czerwone wino, tłusty sos, czy niektóre owoce mogą odbarwić tapicerkę. Nawet szybkie wysuszenie jej i przetarcie nie daje zadowalającego efektu.

pranie tapicerki meblowej Wtedy dobrze jest osobno szorować taką plamę zanim przejdzie się do całościowego prania tapicerki. Skuteczne są tu takie substancje jak ocet, czy soda, mydełka odplamiające do ubrań, czy profesjonalne pre-spraye. Wtedy trzeba odczekać aż środek czyszczący zacznie działać, a następnie zmyć go z tkaniny czystą wodą. Następnie można przejść do prania całej tapicerki. Do wyboru jest profesjonalne tanie pranie tapicerki meblowej w Warszawie lub pranie domowymi sposobami. Pranie domowe jest oczywiście niedrogie, wymaga kupienia tylko szampony piorącego w supermarkecie. Można je wykonać w dowolny dzień, nawet w niedzielę i święta, kiedy ma się dużo wolego czasu. Pranie przez profesjonalistów zwykle odbywa się od poniedziałku do piątku i jest nieco droższe. Jednak pod kątem skuteczności nie ma porównania. Czyszczenie profesjonalne, ekstrakcyjne, usuwa wszelkie zabrudzenia, brzydkie zapachy i roztocza, podczas gdy czyszczenie domowe jedynie odświeża tapicerkę i maskuje nieprzyjemną woń.

Podsumowując, warto jest regularnie czyścić meble tapicerowane, takie jak sofy, czy fotele. W ten sposób zachowa się ich elegancki wygląd na dłużej. Czyszczenie należy rozpocząć od odkurzania i usuwania pojedynczych plam, a następnie przejść do całościowego prania tapicerki. W ten sposób każdy mebel tapicerowany będzie idealnie czysty i ładnie pachnący.