You are currently viewing Jak przebiega przebudowa domu?

Ceny nieruchomości stale rosną, coraz trudniej też otrzymać kredyt hipoteczny na korzystnych warunkach. Związku z tym wiele osób utknęło na opcji wynajmu mieszkania, bo nie mają innej alternatywy. Jednak ciekawym rozwiązaniem wydaje się być kupienie starego domu, który można przebudować i wyremontować.

Dobry projekt przebudowy

przebudowa starego domuDomu z rynku wtórnego są tańsze, nie trzeba też szukać ekipy budowlanej i czekać na postawieni budynku. Jeśli czeka nas przebudowa starego domu – profesjonalny projekt na pewno pomoże w ogarnięciu wszelkich przygotowań. Po projekt najlepiej jest się zgłosić do profesjonalnego biura architektonicznego. Projektanci po zobaczeniu budynku przygotują wstępne szkice dotyczące możliwości przebudowy. Wiele zależy od tego jakie oczekiwania ma klient i ile ze starej bryły chce zachować. Jeśli do zabytkowy dworek to jest duża szansa, że klient chce go odrestaurować i zachować dawne zdobienia, sztukaterię, czy gzymsy. Często przebudowa obejmuje też dobudowanie piętra lub też dodatkowego pokoju. Przy projekcie architekt powinien również zaznaczyć, ile taka przebudowa będzie kosztowała. Może się okazać, że przebudowa starego domu wyjdzie drożej, niż zakup nowego. O ile nie jest to budynek zabytkowy który można w razie czego sprzedać z zyskiem to inwestycja będzie nieopłacalna. Przy przebudowie bardzo ważna jest też inspekcja zastanego budynku.

przebudowa starego domuJeśli jest on w dobrym stanie to wystarczy go odświeżyć – przemalować ściany, cyklinować podłogi itp. jednak może się okazać, że izolacja dachu będzie zawilgocona, od fundamentu będzie szła wilgoć – wtedy niezbędne są kompleksowe prace mające na celu przywrócenie domu do stanu świetności. Dopiero potem można się zabrać za resztę poprawek budowlanych. Taki remont bywa problematyczny, szczególnie jak trzeba skuwać tynku, burzyć ściany, czy wymieniać całe podłogi. Warto zatem zatrudnić ekipę budowlaną, która jest polecana przez klientów. Nie każda firma podejmuje się kompleksowej przebudowy, wiele z nich skupia się tylko na wykończeniówce. Dobrze jest sprawdzić opinie na temat danych przedsiębiorstw, czy też zapytać o radę naszego architekta przygotowującego projekt rozbudowy.

Przebudowa starego domu to duże przedsięwzięcie, które trzeba odpowiednio zaplanować. Wszystko zaczyna się od projektu i wyceny przebudowy, potem można przejść do realizacji. Najważniejsze jest to, żeby zakup domu był opłacalny, a efekt końcowy satysfakcjonujący. Pomoc architekta i budowlańców będzie nieoceniona w tym względzie, warto jest się radzić profesjonalistów.