You are currently viewing Jak hartuje się szyby w Bydgoszczy?

 

Hartowanie szkła jest to proces, który ma celu zwiększenie jego wytrzymałości oraz trwałości, jak i odporności na zwiększone temperatury. Poza tym nawet jeśli uda się stłuc takie szkło, to rozpada się ono w drobny mak. 

Najpopularniejszym zastosowaniem takiego szkła są szyby hartowane Bydgoszcz jest miastem, gdzie znajduje się przedsiębiorstwo zajmujące się hartowaniem szyb. Proces ten polega na nagrzewaniu się szyby do około 635 stopni Celsjusza, a następnie szybkim jej ochłodzeniu. Wszystko w bydgoskiej fabryce trwa kilka sekund. Efektem tego procesu jest powstanie naprężeń rozprężająco-ściskających. Właśniete naprężenia odpowiadają za zwieszenie wytrzymałości szkła. Proces hartowania nie zmienia wyglądu szkła. Produkowane w Bydgoszczy szyby hartowane spełniają wymagania normowe jak i posiadają certyfikaty. szyby hartowane bydgoszcz

Szyby hartowane, które montujemy w naszych domach na pewno zwiększą nam bezpieczeństwo, mamy pewność, że nikt nie zbije nam okien. Poza tym szkło hartowane jest bardzo często wykorzytywane w barierkach:

  • schodów,
  • tarasów,
  • balkonów.

Poza tym spotkać je można w naświetlach, kabinach prysznicowych, czy blatach stołów.