You are currently viewing Imitacja drewna stanowiąca eleganckie wykończenie elewacji

Dzięki dużej dostępności materiałów wykończeniowych możemy swobodnie wybierać między projektami elewacji, jakie będą odpowiadały naszym oczekiwaniom. Wśród nich pojawią się zarówno naturalne surowce stanowiące estetyczną dekorację, jak i ich imitacja, która jest tańszym odpowiednikiem.

Imitacja deski we wnętrzu

imitacja deski elewacyjnejTe drugie rozwiązanie cieszy się większą popularnością nie tylko ze względu na koszta, ale również prosty montaż na najbardziej skomplikowanych częściach budynku. Ze względu na jego właściwości nie trzeba się już martwić o docinanie płytek oraz wykańczanie krawędzi. Na runku dostępnych jest wiele materiałów stanowiących imitację drewna wykorzystywanego do ozdabiania elewacji. Pozwalają nie tylko zaoszczędzić na konserwacji, aby zachowały świeży wygląd, ale również ogrzewaniu, ponieważ mają właściwości izolacyjne. Trwała imitacja deski elewacyjnej może zostać wykorzystana niemal wszędzie – zarówno jako elewacja, ale również we wnętrzach domu, czy na tarasie. Naturalny materiał z jakiego zostały wykonane powoduje, że są bardzo odporne na warunki atmosferyczne oraz wilgoć. Nie zmieniają swojego wyglądu pod ich wpływem, co w przypadku litego drewna jest nieuniknione. Odpowiednio zamontowane elastyczne deski elewacyjne pozwalają uzyskać niesamowity efekt końcowy, przy jak najmniejszym nakładzie pracy oraz pieniędzy.

imitacja deski elewacyjnejDostępność kolorów oraz rodzajów imitowanego drewna cały czas wzrasta, dzięki czemu można dopasować je do koloru okien oraz drzwi zewnętrznych. Pozwala to utrzymać dom w spójnym stylu, bez względu na jego skomplikowaną bryłę. Warto podkreślić, że raz zabarwiony materiał utrzymuje swój kolor na stałe, nawet promieniowanie słoneczne nie ma wpływu na blaknięcie oraz nie wysusza płytek. Jedyną konserwacją jaką trzeba wykonywać to od czasu do czasu przemycie całej elewacji, by odświeżyć ją po sezonie zimowym. Ich niska cena to tylko jedna z wielu zalet jakie można wymienić, i jakie zachęcają każdego do zakupu właśnie imitacji deski elewacyjnej, która jest nie do odróżnienia od prawdziwego drewna. Trwałość materiału stanowiącego imitację drewna zachwyca nie jednego, zwłaszcza, że cena mogłaby sugerować zupełnie coś innego.

Płytki nie wymagają impregnacji, odmalowywania ani żadnych innych czynności zabezpieczających, które w przypadku prawdziwego drewna są niezbędne. Proces montażu jest zdecydowanie łatwiejszy, nawet w przypadku skomplikowanego kształtu domu, ponieważ materiał jest bardzo elastyczny. Pozwala to uniknąć wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych, które wpłynęłyby na efekt końcowy.