You are currently viewing Gdzie znajdują zastosowanie panele dekoracyjne 3D?

Mówi się, że mądrzy ludzie powinni być obyci i zaznajomieni z każdą możliwą sytuacja, tak aby nic ich nie zaskoczyło i żeby nagle podczas jakiegoś spotkania nie otworzyła im się buzia ze zdziwienia i podziwu dla jakiejś konstrukcji lub rozwiązania. 

Panele dekoracyjne 3D tylko do salonu?

Właśnie dlatego powinniśmy mocniej zastanowić się w jakich miejscach możemy napotkać się na tak zwane panele 3D, aby nie zdziwić się, że prysznic w łazience, zamiast standardowych szklanych ścianek, posiada pofalowane panele trójwymiarowe. Pomimo niezwykle wysokiej ceny, panele ścienne 3D zyskują na coraz większej popularności i są montowane w coraz ciekawszych miejscach w pomieszczeniach dowolnego typu. Jeśli taka sytuacja będzie sięPanele dekoracyjne 3D utrzymywać, to za niedługi czas panele 3D mogą być w podobnej cenie w jakiej są teraz zwykłe i płaskie panele drewniane. Pozostawmy jednak wycenę tych przedmiotów specjalistom w tej dziedzinie, a sami skupmy swoja uwagę na pomieszczeniach w jakich możemy natknąć się na panele dekoracyjne 3D. Na początku tego tekstu było lekkie napomnienie o możliwości wystąpienia paneli trójwymiarowych w kabinie prysznicowej, jest to jednak nie jedyne miejsce w łazience jakie może wykorzystać panele dekoracyjne 3D. Panele trójwymiarowe są montowane w łazienkach także zwyczajnie na ścianach , ale robi się z nich także specjalne ścianki, aby osłonic toaletę lub pisuar. Panele 3D możemy spotkać także w wielu innych miejscach takich jak sypialnie, gabinety, pokoje konferencyjne lub nawet kuchnie. Wszędzie mają to samo zastosowanie, czyli dekorowanie pokoju i przyciąganie uwagi odwiedzających po raz pierwszy lub drugi, dane pomieszczenie przez gości. Musimy być jednak świadomi, że panele ścienne 3D mogą być wykorzystywane nie tylko po to, aby zasłonić całkowicie ścianę. Bardzo często można natknąć się an sytuację, w której postanowiono przerobić taki panel na obraz trójwymiarowy, który czasami wywiera większe wrażenie na widzach niż cała i wypukła ściana. Zdarzają się też sytuacje w których panele ścienne w ogóle nie są montowane do ścian, nawet jako dekoracja. Zdarza się bowiem, że panel trójwymiarowy jest przycinany do odpowiednich rozmiarów, a następnie przymocowuje się do niego zawiasy, aby zrobić z panelu drzwi do szafy lub ozdobny front szuflady od komody. Choćbyśmy bardzo chcieli, to nie bylibyśmy w stanie ograniczyć ludzkiej wyobraźni, to też nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć z jakim wykorzystaniem i w jakich pomieszczeniach konkretnie będziemy mieli możliwość zetknięcia się z panelami 3D.

Warto, wiec być zawsze czujnym i przygotowanym na niespodziankę, które zazwyczaj kryją się w miejscach, które najmniej byśmy o to podejrzewali.