You are currently viewing Funkcjonalne biuro stworzone przez projektanta wnętrz

Pracodawca powinien zapewnić pracownikom przestrzeń, która pozwoli im na wykonywanie swoich obowiązków w komfortowych warunkach. Biuro powinno być jednak nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne – przyjemnie zaaranżowane wnętrza sprawiają, że człowiek czuje się w nich dobrze i ma więcej energii do działania.

Na czym polega projektowanie wnętrz?

projektowanie wnętrzBiurko, na którym znajduje się stos papierów (bo nie ma ich gdzie schować, poza tym „są potrzebne”) sprawia, że pracownik jest przytłoczony i zdemotywowany – na efektywność pracownika duży wpływ ma otaczająca go przestrzeń. Nowoczesne projektowanie wnętrz w Katowicach to opcja dla właścicieli firm, którzy chcą stworzyć prawdziwie funkcjonalne biuro. Z pewnością pojawi się w nim szafa archiwizacyjna – dzięki temu dokumenty nie będą już składowane na blatach biurek. Wielu projektantów uważa, że taka biurowa szafa powinna mieć oryginalne wykończenie – może to być na przykład ładny kolor, nie zaś sterylny biały, który skojarzy się pracownikom ze szpitalem. Wybór niebieskich drzwi przełamie nieco szablonowość pomieszczenia biurowego – przy tym jest to kolor, który pobudza do twórczego myślenia – jeśli więc wśród zadań naszych pracowników znajdują się działania wymagające kreatywności.

nowoczesne projektowanie wnętrzZ pewnością wykorzystanie tego koloru we wnętrzu dobrze na nich wpłynie. Ponadto niebieski to kolor, który uspokaja – kojarzy się z morzem i niebem, dlatego przyda się również wówczas, gdy praca naszych pracowników jest stresująca. Oczywiście projektant wnętrz nie może skupiać się jedynie na barwach. Zdecydowanie ważniejsze jest wyposażenie, z którego pracownicy będą korzystać – biurka i krzesła. Krzesło o ergonomicznym kształcie powinno mieć możliwość ustawiania wysokości, aby było odpowiednio dopasowane do wzrostu pracownika. Coraz częściej polecane są także biurka z regulacją wysokości – dzięki nim pracownik, gdy jest już zmęczony kilkugodzinnym siedzeniem, może zmienić pozycję ciała na stojącą i dalej wykonywać swoją pracę. Projektant powinien skupić się również na oświetleniu. Najlepiej, gdy w biurze jest kilka okien, dzięki którym możemy przez długą część dnia oświetlać pomieszczenie za pomocą naturalnego światła.

Jesienią i zimą jednak konieczne będzie sztuczne oświetlenie, którego temperatura barwowa powinna mieścić się między 4000K a 5300K – światło nie jest wówczas zbyt ciepłe ani zbyt zimne – dobrze pobudza do pracy i pozwala pracownikom na skupienie się na swoich zadaniach. Większość architektów wnętrz z pewnością zdecyduje się na wprowadzenie do biura minimalizmu – ważne jednak, by wnętrze było zaaranżowane z klasą.