You are currently viewing Fotowoltaika

W dzieciństwie dużo czasu spędzałem ze swoim dziadkiem. Był on swego czasu doskonałym fachowcem. Pomimo trudnych czasów udało mu się uzyskać tytuł inżyniera.

Fotowoltaika to nadal jeszcze zbyt mało doceniony sposób na pozyskanie energii

fotowoltaikaPodczas naszych wspólnych spacerów często opowiadał mi o nowinkach technologicznych. Nieświadomie zaraził mnie pewnego rodzaju bakcylem, który siedział i zarażał moje myśli aż do ukończenia szkoły. Miałem dusze wynalazcy oraz wielkie aspiracje. Nie byłem humanistą, ani nie miałem talentu artystycznego. Odziedziczyłem jednak kreatywność oraz zdolności manualne. Po ukończeniu szkoły wyższej zwróciłem uwagę na dziedzinę jaką jest fotowoltaika bydgoszcz. Zajmuje się ona przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Było to dla mnie dość interesujące połączenie ekologii z nowoczesną technologią. Postanowiłem poszukać pracy w tym zawodzie. Swoje miejsce znalazłem w jednej z bydgoskich firm. Czułem się jakbym wygrał na loterii. Swoją siedzibę miała w centrum. Bardzo odpowiadał mi dojazd co stanowiło dodatkowy atut. Miała bardzo szerokie usługi. Specjalizowała się w zagadnieniach jakimi są instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz baterie słoneczne. Po nabyciu przydatnego doświadczenia oraz przepracowaniu paru lat dostałem propozycję od innego bydgoskiego przedsiębiorstwa. Tam ich głównym celem były elektrownie słoneczne. Długo zastanawiałem się nad podjęciem decyzji. Żona namawiała mnie abym pozostał na starym stanowisku. Tym razem wygrała ambicja. Moja nowa praca okazała się początkowo pasmem szkoleń w tym zakresie. W tym czasie zwiedziłem wiele miast w Polsce oraz za granicą. Bardzo dużo się nauczyłem. Spędziłem wieczory na analizie montażu oraz innych rzeczy które mogłem wykorzystać. Na szczęście mój wysiłek nie poszedł na marne. Po pewnym czasie zostałem specjalistą w swojej dziedzinie. Nie było bardziej wykwalifikowanej osoby ode mnie. Szybko się uczyłem co stawiało mnie na wygranej pozycji.

Dzięki swojej determinacji udało mi się spełnić w roli zawodowej oraz jako głowa rodziny. Zapewniłem swojej żonie oraz synom znakomite warunki do życia. Pomimo trudnej sytuacji w kraju nigdy nam niczego nie brakowało. Było warto.