You are currently viewing Eleganckie, praktyczne kuchnie na zamówienie

Większość ludzi podczas remontów przykłada dziś ogromną uwagę do detali. Nawet najmniejsze metraże można bowiem zaprojektować w bardzo przemyślany sposób, który pozwoli nam zaoszczędzić sporo wolnego miejsca. Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się dziś zwłaszcza meble na zamówienie, które idealnie sprawdzają się m.in. w kuchni.

Ciekawe rozwiązania w kuchni

kuchnie na zamówienieNa co należy zwracać uwagę podczas wyboru mebli kuchennych na zamówienie? Na rynku funkcjonuje dziś wiele firm zajmujących się produkcją mebli na wymiar. Zazwyczaj współpraca z tego typu firmą rozpoczyna się od wstępnych oględzin danej kuchni, która jest podczas owej wizyty mierzona. Na podstawie zebranych wówczas danych, wynajęty przez nas projektant zaprojektuje dla nas zabudowę kuchenną, która będzie dedykowana bezpośrednio naszej kuchni. Eleganckie kuchnie na zamówienie oferują dziś bardzo wiele rozwiązań, sporą uwagę zwraca się dziś zwłaszcza na wybór odpowiednich materiałów, z których zostaną wykonane fronty mebli. Meble kuchnie na wymiar najczęściej wykonuje są z drewna lub materiałów drewnopochodnych, które można barwić na różne kolory. Dobrze zaimpregnowane drewno jest bowiem bardzo solidne, blaty oraz szafki wykonane z tego surowca są więc wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, zniekształcenia oraz na destrukcyjne działanie wilgoci, które w skrajnych przypadkach może prowadzić m.in. do kruszenia drewna.

kuchnie na zamówienieSporą popularnością cieszą się dziś zwłaszcza fronty wykonane z płyty MDF, którą można lakierować oraz pokrywać ochronną warstwą folii PCV. Coraz więcej osób decyduje się dziś również na niezależne, wyspowe blaty kuchenne, które można wykonać z drewna, płyt laminowanych, ceramiki, a nawet i kamienia. Dużym zainteresowaniem cieszą się również nowoczesne rozwiązania techniczne, stosowane w kuchennych szafkach i szufladach Na rynku dostępne są dziś szuflady kuchenne z automatycznymi, czułymi zatrzaskami oraz szafki z koszami obrotowymi, które pomieszczą naczynia i garnki o niestandardowych rozmiarach. Przy aranżacji kuchni warto również podzielić daną przestrzeń na z góry ustalone strefy (m.in. strefę przechowywania żywności, strefę gotowania oraz strefę spożywania posiłków), które sprawią, że zagospodarowana kuchnia będzie dzięki temu znacznie bardziej przemyślana.

Na samym końcu warto również pokreślić, że koszt związany z produkcją mebli na zamówienie, paradoksalnie nie odbiega zbytnio od cen gotowych zestawów meblowych. W wyborze idealnie skomponowanych mebli pomoże nam profesjonalny projektant wnętrz, stolarz oraz architekt, który w razie potrzeby zadecyduje m.in. o zburzeniu ściany działowej oddzielającej salon od kuchni.