You are currently viewing Ekonomiczne pozyskiwanie wody za pomocą studni

Coraz częściej właściciele domów poza miastem zastanawiają się nad utworzeniem własnego ujęcia wody w postaci studni. Nawet jeśli w pobliżu dostępne jest ujęcie wody publicznej, to nie zawsze jest ona tak dobrej jakości jak ta pochodząca z ziemi. Wykonanie takiej studni nie musi wiązać się z dużymi kosztami, poza tym nie trzeba będzie płacić rachunków za coś, co możemy otrzymać za darmo i to zdecydowanie czystsze.

Studnie z filtrami

studnie głębinoweZanim jednak zdecydują się oni na wybór konkretnej technologii muszą pamiętać o możliwości doprowadzenia wody do domu. Budując studnię należy zacząć od wyznaczenia miejsca, w którym będą miały być wykonywane odwierty. Najlepiej aby znajdowała się niedaleko właściwego ujęcia i całej instalacji w domu, by nie trzeba było narażać się na dodatkowe koszta związane z doprowadzaniem rur. Studnie głębinowe wierci się w gruncie, a później zabezpiecza za pomocą rur osłonowych. Zamieszcza się specjalny filtr, który dba o czystość pozyskiwanej wody, by nie posiadała ona zanieczyszczeń. Cały proces może odbywać się z wykorzystaniem dwóch rodzajów pomp: zasysającej lub głębinowej. Należy ją dobrać do swoich potrzeb i głębokości źródła. Każda z nich zadba jednak o pozyskiwanie wody możliwie jak najdłużej bez potrzeby pogłębiania. Dobrze dobrana ekipa pracowników na pewno będzie wiedziała która pompa będzie lepsza w konkretnym przypadku oraz pozwoli ograniczyć rolę właściciela do cieszenia się czystą wodą.

studnie głębinoweWiercenie oraz montaż jest dość czasochłonne, dlatego nie powinniśmy oczekiwać, że w przeciągu jednego dnia całość zostanie skończona. Wiele firm podejmuje się także przed podłączeniem badania jakości wody, co gwarantuje, że będzie ona wolna od piasku i innych zanieczyszczeń. Jest to ekonomiczny sposób na uzyskanie czystego i sprawdzonego źródła wody, który pozwala zaoszczędzić na podłączaniu wody miejskiej oraz płaceniu za nią rachunków. Poza tym człowiek czuje się pewniej mając własny dopływ wody, która pochodzi wprost z ziemi. Odpowiednio wykonane odwierty pozwalają osiągnąć taką głębokość, która gwarantuje stały dostęp do wody. Zamontowanie szczelnych rur oraz różnego rodzaju filtrów pozwala na otrzymanie krystalicznie czystej wody, którą rzadko kiedy można spotkać w miejskich wodociągach.

Taka studnia jest wieloletnim rozwiązaniem, które zmniejsza nasze rachunki oraz daje pewność, że nie musimy jej dodatkowo filtrować w domu. Właściwe podłączenie jest najważniejszą kwestią, dlatego trzeba wybrać ekipę specjalistów, która będzie wiedziała jak taką studnię wykonać.