You are currently viewing Dywany interaktywne – znakomita zabawa dla najmłodszych

Dywany interaktywne to znakomity sposób na zabawę dla dzieci, a przy okazji ładny element wystroju wnętrza. Wiele osób pamięta z dzieciństwa dywany ze wzorem przedstawiającym mapę miasta – były i wciąż są bardzo popularne w domach i przedszkolach, pozwalają dzieciom na zabawę samochodzikami czy lalkami. Współczesne dywany interaktywne oferują jeszcze więcej możliwości.

Poza planami miast są też plany domów, ogrodów czy parków, dające dzieciom wiele możliwości zabawy. Niektóre nie są zupełnie płaskie, a np. wycinane, aby odzwierciedlić drogi, żywopłoty, murki, ściany i meble. Szeroki wybór pozwala na wybranie dywanu dla każdego dziecka.

Są też dywany, które są zabawką same w sobie. Mowa o dywanach posiadających części, które można wyjmować i przekładać. Mogą być to obrazki z podpisami, samochodziki, trójkąty lub zwykłe nieduże kółka. Te ostatnie pozwalają na najwięcej możliwości tworzenia wzorów i napisów. Ćwiczą wyobraźnię i pamięć, poprawiają przy tym koordynację ruchową i zdolności manualne. Istnieją także dywany, na których wzór można „wyhaftować” używając specjalnej szerokiej, mocnej włóczki i przekładając ją przez dziurki w filcowym dywanie. Taki model spodoba się nie tylko dzieciom, ale również młodzieży i pozwoli na stworzenie oryginalnej ozdoby pokoju.

wyszywany kot

plan parku

pociąg zabawka na dywanie