You are currently viewing Dywan czy wykładzina dywanowa? Co wybrać?

czerwony dywanZarówno dywan jak i wykładzina dywanowa stanowią element dekoracyjny pomieszczenia, ocieplają je i wpływają na jego odbiór. Puchaty dywan czy wykładzina nadaje wnętrzu przytulności. Jednak czym należy kierować się, wybierając, co będzie leżeć na podłodze?

szary dywanWażne są nie tylko walory estetyczne i odporność na wilgoć i zabrudzenia. Główna przewaga dywanów leży w ich mobilności: łatwo je przesunąć, kiedy zmieniamy coś w ustawieniu mebli w pokoju, można je wynieść z domu do wytrzepania lub czyszczenia albo na czas remontu. Dywan pozwala też odsłonić podłogę, co ma ogromne znaczenie, kiedy zależy nam na pokazaniu ładnych desek lub paneli.
Wykładzina natomiast z powodzeniem może zastąpić posadzkę. Można ją kłaść nawet na wylewce betonowej, pod warunkiem, że jest równa. Dzięki temu pokój od razu jest gotowy do użytkowania.

Szeroki wybór dywanów i wykładzin fioletowa wykładzinapozwala na dobranie czegoś odpowiedniego do każdego wnętrza i konkretnych potrzeb. Posiadają różnorodne, barwne wzory, różną długość runa i różne podkłady, które sprawiają, że nadają się do różnych celów, np. wełniany dywan nie nadaje się do wilgotnego pomieszczenia, ale jego miejsce może zająć wykładzina na gąbce. Dlatego decydując między wykładziną a dywanem należy także wziąć pod uwagę wymagania konkretnego pomieszczenia i sprawdzić, jaki rodzaj najpełniej odpowiada potrzebom i spełni stawiane przed nim wymagania.dywan w przedpokoju