You are currently viewing Drzwi drewniano-stalowe – czy to dobry wybór?

Drzwi wejściowe to ten element domu, który często jest bagatelizowany, chociaż ma on duże znaczenie architektoniczne. Drzwi powinny być odpowiednio dobrane do stylu elewacji. Jeżeli mamy więc dom nowoczesny, wówczas i taka stolarka otworowa będzie najlepiej się prezentować. Inaczej rzecz wygląda, gdy na przykład mamy do czynienia z pensjonatem letniskowym, wtedy lepiej sprawdzają się drzwi w stylu prowansalskim.

Dóbr najlepszych drzwi wejściowych

drzwi zewnętrznePropozycji producentów jest jednak o wiele więcej. Warto przyjrzeć się wielu opcjom, aby wybrać tę najlepszą. Na przykład spójrzmy na takie drzwi, które łączą w sobie stal oraz drewno. Wydawać by się mogło, że takie połączenie nie może wyglądać estetycznie – w końcu stal jest materiałem zimnym, kojarzącym się z dystansem, z kolei drewno to materiał ciepły, stwarzający przyjemne wrażenie oraz niosący skojarzenia z przytulną atmosferą. Tymczasem drzwi z połączenia tych materiałów wyglądają znakomicie, zarówno przy obiektach w stylu nowoczesnym, jak i tych, które wykonano w sposób minimalistyczny, stosując na przykład jedynie surowy beton. Takie drzwi to jeden z obecnie utrzymujących się trendów w stolarce otworowej. Drewno może być nie tylko w swoim naturalnym stanie, lecz także pomalowane na dowolny kolor – w ten sposób zyskujemy dodatkowe możliwości aranżacyjne.

drzwi zewnętrzneJeżeli interesują nas takie drzwi zewnętrzne Bielsko Biała jest miastem, w którym siedzibę ma niejeden producent stolarki otworowej specjalizujący się właśnie w takich rozwiązaniach. Warto wskazać na to, że takie drzwi odznaczają się bardzo dobrymi parametrami dźwiękoszczelności, a także dobrą izolacją termiczną. Dzięki temu mogą być montowane w obiektach pasywnych oraz energooszczędnych. Równocześnie posiadają własności antywłamaniowe, dzięki zastosowaniu specjalnych systemów zabezpieczających. Takie drzwi metalowo-drewniane są więc bardzo dobrym wyborem, jeżeli zależy nam na drzwiach wejściowych najwyższej jakości, nie tylko odpornych na uszkodzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne oraz włamania, ale także prezentujących się naprawdę estetycznie. Oczywiście wśród najlepszych propozycji producentów znajdują się też drzwi z innych materiałów – na przykład z połączenia drewna ze szkłem.

Jest to jednak rozwiązanie bardziej tradycyjne, które z pewnością docenią osoby ceniące sobie bardziej surowe, minimalistyczne aranżacje. Jak widać, dzięki szerokim ofertom producentów, każdy z właścicieli domów jednorodzinnych może znaleźć takie drzwi, które najlepiej wkomponują się w styl architektoniczny budynku.