You are currently viewing Drewno w nowoczesnym wnętrzu

W aranżacji wnętrz prym wiedzie styl nowoczesny, jednak to wcale nie znaczy, że wszystkie wnętrza mają być wyposażone w elementy ze szkła czy surowego betonu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie zastosować tradycyjnego drewna. Jest to przecież surowiec ponadczasowy, który odznacza się wyjątkową elegancją.

Meble cieszące się popularnością

lubinPonadto potrafi wprowadzić do wnętrza ciepły i przytulny klimat – co nie jest możliwe w przypadku wykorzystywania jedynie betonu architektonicznego czy stali. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz dom był nie tylko „na pokaz” dla gości, ale żebyśmy i my sami czuli się w nim dobrze, warto postawić na drewniane meble w Lubinie, które cieszą się ostatnio dużą popularnością. Nowoczesne wnętrze kojarzy się z delikatną kolorystyką opartą na bielach, beżach, czerni czy szarościach, a także z meblami niezwykle prostymi, które nie posiadają zbędnych zdobień. Jednak wybierając drewno, wcale nie oznacza to, że wnętrze straci na nowoczesności. Zostanie ono jedynie nieco ocieplone, co jest przecież zaletą, nie wadą. Jeżeli postawimy na meble ze stali nierdzewnej, które są obecnie bardzo modne, wówczas chłód oraz dystans przez nie wytwarzany warto przełamać na przykład za pomocą drewnianego stołu. Duży, pięknie wykonany, solidny stół z dębu, będzie stanowił nie tylko mebel użytkowy, ale równocześnie także dekorację wnętrza.

lubinMasywność stołu będzie zwracała uwagę i sprawi, że chłód mebli ze stali nierdzewnej przestanie być tak agresywny. Możemy zdecydować się także na drewnianą ławę w salonie, która będzie idealnie komponować się z białymi ścianami z wnękami w kontrastowym kolorze. Również w sypialni drewno często jest niezastąpione – przytulność pomieszczenia uzyskamy na przykład dzięki drewnianej szafce nocnej, którą umieścimy przy dużym łóżku. Jeżeli mamy duży salon i chcemy stworzyć sobie oddzielne miejsce na samotny wypoczynek, na przykład na poczytanie książki – warto po prostu za pomocą drewnianego regału wydzielić tę strefę. Regał powinien być złożony tylko z półek (bez tylnej ściany) – dzięki czemu z obu stron książki będą dobrze widoczne. Będą więc stanowić doskonały element aranżacyjny. Możemy na takim regale umieścić także doniczki z roślinami, dzięki czemu wnętrze również w prosty sposób stanie się przyjemne. Jak widać, nawet w nowoczesnych wnętrzach drewno jest niezastąpione.

Nie obawiajmy się więc zakupić drewnianych mebli, ponieważ to właśnie one skutecznie przełamują chłód stylu nowoczesnego. Poza tym po remoncie nie będzie konieczności wymiany ich na nowe, gdyż dobrze sprawdzą się też w każdym innym stylu wykończenia wnętrz.