You are currently viewing Dobór grzejników do łazienki

Tradycyjne grzejniki z białymi żeberkami to obecnie przeżytek, zwłaszcza jeśli chodzi o łazienki. Grzejniki bowiem mogą stanowić doskonały element aranżacyjny, idealnie dopasowany do wnętrza – wcale nie muszą go szpecić, a więc przeciwnie, coraz częściej pełnią funkcję dekoracyjną.

Grzejniki łazienkowe płaskie i drabinkowe

grzejniki łazienkoweProducenci zadbali o tym, aby przygotować szeroką ofertę różnych kolorów oraz kształtów grzejników, dzięki czemu bez problemu uda nam się dobrać taki grzejnik, który idealnie spełnia nasze wymagania i dzięki któremu uzyskamy niepowtarzalny efekt wizualny w łazience. Do wyboru mamy między innymi płaskie grzejniki łazienkowe oraz grzejniki drabinkowe. Pierwsze z nich, to oczywiście gładkie płyty, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, mogą być także pokryte grafiką. Stanowią więc idealny element dekoracyjny i są najczęściej wybierane przez klientów. Jednak osoby, którym zależy na funkcjonalności czy też te, które mają do zaaranżowania naprawdę małe pomieszczenie i nie mają miejsca na wieszak na ręczniki, raczej zdecydują się na grzejniki drabinkowe. Pionowe przewody grzewcze połączone są z szeregiem poziomych – rurki dają nam możliwość wieszania na nich ręczników, co sprawia, że takie grzejniki są naprawdę praktyczne.

grzejniki łazienkoweDodatkowo wcale nie ma konieczności, aby takie grzejniki wieszać równolegle do ściany (co jest jednak opcją najczęściej wybieraną) – równie dobrze do ściany może przylegać tylko jeden bok grzejnika, a w ten sposób drabinka będzie pełnić funkcję ścianki ażurowej. Dzięki temu możemy oddzielić od siebie dwie strefy łazienki – to dodatkowa możliwość aranżacyjna. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na płaski grzejnik łazienkowy czy na ten rurkowy, zwracajmy też uwagę na to, jakie dane modele posiadają podłączenie. Obecnie wśród nowoczesnych produktów spotyka się jedynie grzejniki z podłączeniem dolnym, ponieważ jest ono niemal niewidoczne, a więc nie będzie zaburzać estetyki pomieszczenia. Producenci dzielą się także innymi wskazówkami – choć dużą popularnością cieszą się grzejniki chromowane, tutaj należy uważać na to, że chrom w pewnym stopniu pochłania ciepło – dlatego producenci polecają, aby w takim wypadku wybierać urządzenie, które odznacza się mocą o około 30% wyższą niż wymagana do ogrzania pomieszczenia.

Kolejna wskazówka to montaż grzałki elektrycznej w grzejniku drabinkowym – jeśli w sezonie letnim wyłączamy centralne ogrzewanie, wówczas mimo wszystko będziemy mogli cieszyć się ciepłem w łazience i nie będziemy marznąć po wyjściu z gorącej kąpieli.