You are currently viewing Czym zajmuje się dzisiejszy szklarz z Wrocławia?

Może wydawać się, że głównym zadaniem szklarza jest po prostu wyrób szkła. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to tak łatwe zadanie. Zawód ten bowiem wymaga wiele cierpliwości, niezwykłej precyzji, a także odpowiednich zdolności manualnych.

Niełatwa praca szklarza z Wrocławia

wrocławski szklarzW swojej pracy szklarz wykorzystuje przeróżne narzędzia zarówno ręczne jak i mechaniczne, które znajdują się w jego pracowni bądź zakładzie. Sam wyrób szkła to nie wszystkie umiejętności jakie powinien posiadać profesjonalny szklarz Wrocław. Do jego zadań należy również wszelka jego obróbka, a także ich montaż, konserwacja i naprawa. Najpowszechniejszymi wyrobami szklanymi są oczywiście szyby okienne, samochodowe, a także lustra, panele szklane zarówno do zawieszenia na ścianie, umieszczenia na podłodze jak i te stanowiące elementy mebli typu fronty, balustrady. Przeważnie szklarz wykonuje prace na wymiar jak na przykład kabiny prysznicowe na wymiar. Wymagają one niezwykłej dokładności gdyż nieprawidłowy wymiar może przyczynić się do konieczności ponownego cięcia szkła, bądź co gorsza wyrobu nowej tafli. Nie sztuką jest wycięcie szkła o prostym kształcie prostokąta. Schody zaczynają się, gdy klient zażyczy sobie lustra o nietypowym kształcie lub inne udziwnione kombinacje, wtedy na pomoc przyjść nam może laser.

Szklarz powinien oczywiście znać się na wszelkiej obróbce szkła jak barwienie, hartowanie, piaskowanie, laminowanie, grawerowanie itp. Zabiegi te wymagają wielu skomplikowanych urządzeń i oczywiście znajomości ich obsługi.