You are currently viewing Czym kierować się przy wyborze drzwi drewnianych?

Podczas przeprowadzki lub remontu domu wiele osób skupia się na kolorze ścian czy też wyborze mebli. Jednak jednym z ważniejszych elementów każdego mieszkania są drzwi, których parametry oraz styl mają duży wpływ na całościową prezentację naszych czterech ścian. Jak zatem wybrać odpowiednie drzwi? Który producent zna się najlepiej na rzeczy?

Dobór drzwi drewnianych do domu

znany producent drzwi wewnętrznych drewnianychPrzed samym wyborem i montażem drzwi należy najpierw dokonać dokładnych pomiarów – sprawdzić wysokość, szerokość, a także grubość ścian. Standardowe ościeżnice dostępne w sklepach pasują do ścian, których grubość wynosi około dziewięciu centymetrów, jednak nie jeden znany producent drzwi wewnętrznych drewnianych oferuje swoim klientom ościeżnice regulowane. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że coś nie będzie do siebie pasować. Najlepsi producenci zalecają wymieniane ościeżnic wraz z wymianą drzwi, ze względu na dokładne dopasowanie do siebie tych elementów. Rodzai drzwi jest wiele, dlatego po ustaleniu wszystkich szczegółów co do ościeżnicy oraz parametrów, należy dobrze rozejrzeć się za odpowiednim modelem drzwi. Drzwi wewnętrzne proponowane przez najlepszych producentów mogą być prawe lub lewe, otwierane do wewnątrz, a nawet zamontowane w ścianie lub tradycyjnie przesuwane.

znany producent drzwi wewnętrznych drewnianychWybór odpowiednich zależy od kilku czynników – między innymi od tego czy ktoś jest leworęczny czy praworęczny, jakiej wielkości jest pomieszczenie i czy daleko od drzwi umieszczone są meble. Producenci drzwi drewnianych proponują wybór tradycyjnie otwieranych drzwi do dużych pomieszczeń i przesuwanych do tych mniejszych pokoi. W tym drugim wypadku istotne jest, aby zaplanowanie zamontowania takich drzwi nastąpiło wcześniej – najlepiej na etapie projektowania pomieszczenia. W ten sposób osoby zajmujące się montażem będą mogły wszystko dokładnie przygotować. Przy wyborze drzwi warto również skupić swoją uwagę na ich samym wyglądzie i funkcjonalności. Znani producenci drzwi drewnianych proponują modele w różnym stylu, od prostych białych, po ozdobne drzwi kolorowe. Warto wiedzieć, że dobrzy producenci oferują swoim klientom pomoc w doborze drzwi do koloru ścian oraz stylu, w jakim urządzony jest pokój lub cały dom. Dobrze zatem wcześniej zapoznać się z tym, kto oferuje takie usługi.

Wybór drzwi wewnętrznych nie należy do najłatwiejszych, jednak warto mieć na uwadze, że jednymi z najlepszych drzwi są te drewniane. Na rynku można znaleźć mnóstwo producentów sprzedających unikatowe drzwi, jednak przed wyborem jednego z nich dobrze zapoznać się z opiniami innych na temat danej firmy.