You are currently viewing Czy wykonywanie izolacji przeciwwodnych w domu jest potrzebne?

Budowanie domu jest procesem złożonym z wielu etapów. Jednym z takich etapów jest wykonywanie izolacji. Izolacje domu jednorodzinnym są termiczne jak i przeciwwodne. Występowanie izolacji w domu jest praktycznie każdy jego obszar. Jeśli chodzi o izolacje przeciwwodne, to najczęściej występują one przy ławach fundamentowych, stopach fundamentowych oraz jako hydroizolacje dachu.

Dobrze wykonane izolacje przeciwwodne

izolacja przeciwwodneIzolacje fundamentów są bardzo potrzebne. To właśnie jej zastosowanie pomaga w ochronieniu przed powstawanie pleśni oraz oznak wilgoci na ścianie, szczególnie w narożnikach ścian przy podłodze. Także dobrze wykonana izolacja przeciwwodna fundamentu pozwala w późniejszym czasie uniknięcia takich zabiegów jak iniekcja ciśnieniowa. Oprócz izolacji folią przeciwwodną także bardzo ważna, a wręcz najważniejsza jest termiczna izolacja budynków. W Warszawie istnieje firma, która zajmuje się wykonywaniem izolacja termicznej dachów, szczególnie poddaszy. Taką izolację poddaszy wykonują przede wszystkim z wełny mineralnej. Czasem także stosuje się piankę poliuretanową. Piankę taką nakłada się na izolacje przeciwwodne przy pomocy specjalnego dystrybutora. Takie nakładanie pianki powoduje, że może ona się dostać w nawet najbardziej nie dostępne miejsca, dzięki czemu powłoka izolacyjna domu – dachu jest szczelna. Dziki temu nie powstają mostki cieplne. Poza tym materiał, jakim jest pianka poliuretanowa przywiera i dobrze się trzyma każdej powierzchni, dlatego podczas jej montażu nie są potrzebne dodatkowe elementy mocujące. Do tego nie można zapominać o izolacji termicznej ścian fundamentowych jak i ścian całego budynku. Najczęściej do ich izolacji wykrzykuje się styropian. Jeśli chodzi o wełnę mineralną, to zbytnio się do tego nie nadaje, gdyż gromadzi ona w sobie wilgoć.

Izolacja zarówno termiczna, jak i izolacja przeciwwodna jest bardzo ważna w każdym obiekcie budowlanym, bez niej w żadnym budynku nie było by możliwe mieszkanie.