You are currently viewing Czy warto kupować meble na wymiar?

Podczas urządzania mieszkania czy też domu zawsze pojawia się dylemat – co z meblami? Czy lepiej wybrać gotowe, te z salonu meblowego czy może zamówić meble na wymiar? Odpowiedź na to pytanie nie należy do najłatwiejszych, ze względu na indywidualne podejście oraz liczne zalety i wady obu sposobów na zaprojektowanie kuchni. Jednak który ze sposobów cieszy się większym uznaniem wśród klientów?

Meble standardowe a meble na wymiar

meble do kuchni na wymiar w PoznaniuJako że wybór mebli zależy od indywidualnych upodobań i potrzeb, wybierając meble do kuchni należy zwracać uwagę na inne cechy niż sam wygląd. Główną cechą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze mebli jest ich wymiar. Meble dostępne w sklepach stacjonarnych charakteryzują się tym, że mają gotowe wymiary, które pasują do większości pomieszczeń w nowym i starym budownictwie. Są jednak takie mieszkania, które mają kuchnie w niestandardowych wymiarach i innych kształtach, niż te najczęściej spotykane. W takich przypadkach lepiej sprawdzają się meble na wymiar. Można dostosować je do wyglądu pomieszczenia, w którym ma znaleźć się kuchnia. Meble do kuchni na wymiar w Poznaniu charakteryzują się również tym, że wpasowują się w każdy zakamarek, w tym we wnęki, które często sprawiają problem przy projektowaniu. Ponadto, dużym plusem zestawów kuchennych na zamówienie jest to, że klient może wybrać dowolny kształt, kolor, a nawet materiał, z jakiego wykonane mają być blaty i fronty.

meble do kuchni na wymiar w PoznaniuDzięki temu firmy zajmujące się tym mogą dokładnie odwzorować wymarzony projekt klienta. Dwoma zaletami gotowych mebli z salonu, których nie można przypisać meblom na wymiar jest niska cena i łatwa dostępność. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wybierając się do najbliższego sklepu meblowego otrzymamy meble w takim stylu jaki chcemy. Nie jest to jednak regułą, ponieważ osoby, które od podstaw projektują swoje mieszkanie lub dom według własnego pomysłu mogą nie znaleźć wymarzonych mebli w pierwszym lepszym sklepie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że ceny w sklepach meblowych są niższe niż w sklepach, które zajmują się meblami na wymiar. Mimo wszystko nie oznacza to, że mebli na zamówienie nie da się zakupić w równie przystępnej i rozsądnej cenie.

Pomimo wielu zalet i wad obu rodzajów mebli, to te na wymiar cieszą się aktualnie większym zainteresowaniem. Jest tak głównie ze względu na możliwość stworzenia własnego projektu kuchni oraz kupna pojedynczych sztuk mebli, bez konieczności zakupu całego zestawu. Warto zatem mieć na uwadze wszystkie zalety i wady podczas remontowanie własnej kuchni i wybrać opcję, która wydaje się lepszą decyzją.