You are currently viewing Czy palmy sprawdzą się jako ozdoba na basen?

Na korzystanie z basenu decyduje się w obecnym czasie coraz większa liczba osób. Nie jest to już traktowane jako objaw ekstrawagancji i nadmiernego luksusu, ale jako typowa strefa rekreacji dla całej rodziny. Oczywiście, aby tak właśnie było należy pamiętać o konieczności odpowiedniego ozdobienia basenu. Coraz cieplejsze lata w Polsce sprawiają, że do ozdoby basenów wykorzystywane są coraz bardziej zaskakujące akcesoria.

Przykładem ich mogą się okazać palmy, również takie w wersji sztucznej

wysokie żywe palmySą one wykorzystywane w szczególności w przypadku publicznych oraz prywatnych ośrodków wypoczynkowych. Z czasem jednak zaczęto sięgać po takie właśnie rozwiązania również w domach prywatnych, które również coraz częściej wyposażone są w baseny. Dzięki palmom można sprawić, że basen nabierze uroku typowego dla najbardziej egzotycznych rejonów świata. Oprócz basenów dekoracje takie, jak wysokie żywe palmy doskonale nadawać się będą również stosowane w domach i w ogrodach. Szeroka gama sztucznych oraz żywych gatunków tych roślin powoduje, że bez problemu dopasować je można do praktycznie każdego otoczenia. Warto zwracać gatunek na to, jaki gatunek palmy nas interesuje. Niektóre z gatunków są bowiem na tyle ciepłolubne, że sprawdzać się będą jedynie wewnątrz budynków.

atrakcyjny basen Zdecydowanie najlepszym miejscem zastosowania takich właśnie dekoracji są otoczenia basenów. Z jednej strony, dzięki ciągłemu parowaniu wody będą zapewniać one roślinom stale odpowiednią wilgotność. Z drugiej zaś strony, takie miejsce ich zastosowania najlepiej oddawać będzie egzotyczny klimat pochodzenia palm. Rośliny te idealnie pasować będą do nasłonecznionych zazwyczaj okolic basenów. Sprawią one, że nawet przydomowe konstrukcje tego typu wyglądać będą jak luksusowe, zagraniczne kurorty wypoczynkowe. Poszczególne gatunki mogą osiągać często wysokość dochodzącą nawet do 3,5 metra czyli taką, jaką będą mieć te rośliny w środowisku naturalnym. Wszystko to przekłada się pozytywnie na rosnącą popularność dekoracji w takiej formie.

Palmy są obecnie jednym z najczęściej wybieranych dekoracji basenowych. Jak się okazuje tą zdecydowanie najbardziej popularną formą takiej ozdoby będą żywe rośliny tego typu. Te prezentować się będą zdecydowanie najbardziej efektownie. Doskonale nadawać się mogą do ozdoby zarówno basenów zewnętrznych, jak i tych typu wewnętrznego. Oprócz tego żywe rośliny wykorzystywać można do ozdabiania oraz aranżacji przestrzeni w ogrodzie, ale także i wewnątrz domu, przez co zyskują one zdecydowanie efektywniejszy charakter.