You are currently viewing Czy ocieplanie metodą natryskową jest skuteczne?

Stawiając nową halę produkcyjną, musimy liczyć się z wysokimi kosztami budowy. Jednakże inwestorzy bardzo często chcą przyoszczędzić na innych pracach, na przykład na ociepleniu. Czy to dobre posunięcie? Budynek powinien posiadać bardzo dobrą termoizolację, ponieważ inaczej drogo będzie nas kosztować ogrzewanie tak dużej powierzchni, zwłaszcza zimą.

Ocieplanie natryskowe hali

ocieplanie metodą natryskowąPracownicy zaś muszą mieć optymalne warunki do wykonywania obowiązków zawodowych. Termoizolacja jest więc sprawą, której nie można zaniedbać. Czy to jednak oznacza, że wydamy na nią majątek? Z pewnością jeśli chcielibyśmy zakupić kilkaset arkuszy styropianu czy wełny mineralnej, to mogłoby mocno nadwerężyć nasz portfel, jednak istnieją ciekawe alternatywy wobec tych rozwiązań. Jedną z nich jest ocieplanie metodą natryskową w Gorzowie. Stosuje się je zarówno w przypadku hal produkcyjnych i innych obiektów przemysłowych, jak i budynków mieszkalnych czy użyteczności publicznej. Jest to całkiem niedrogie rozwiązanie, a przy tym szybkie i proste do wykonania. Do nas jako do inwestorów należy jedynie zamówienie sprawdzonej gorzowskiej ekipy budowlanej. Ta przyjedzie na miejsce ze specjalistycznym sprzętem złożonym z wysokociśnieniowego agregatu z dwoma pompami, wężami oraz pistoletem natryskowym. Po przebraniu się w odzież ochronną oraz maskę na twarz, budowlańcy mogą rozpocząć działania.

ocieplanie metodą natryskowąKierują pistoletem w ten sposób, aby pianka została rozpylona na całej powierzchni dostępnej do ocieplania. Ta dopiero po zetknięciu się z podłożem rozpoczyna pęcznienie, dzięki czemu bardzo szybko możemy zobaczyć trwałą, odporną na uszkodzenia mechaniczne warstwę pianki. W dodatku nie ma tam żadnych spoin ani łączeń, co należy odnotować jako szczególnie ważne, ponieważ jest to równoznaczne z faktem niepowstawania mostków termicznych. A to przecież przez nie uciekało zwykle najwięcej ciepła. Gorzowskie ekipy budowlanej wykonują albo kilka aplikacji pianki, tworząc w ten sposób kilka nałożonych na siebie warstw; albo jedną grubszą warstwę. Obie metody są równie skuteczne. Takie ocieplanie natryskowe w obiekcie o powierzchni 300m2 można wykonać nawet w jeden dzień. Jeżeli dla nas jako inwestorów czas jest naprawdę ważny, z pewnością będziemy zadowoleni z tej usługi.

Efekty w postaci naprawdę solidnej i szczelnej izolacji są niepodważalne. Za niewielkie pieniądze i w krótkim czasie udało się stworzyć wysokiej jakości termoizolację dużej hali produkcyjnej. To właśnie sprawia, że natrysk pianki poliuretanowej to ceniona przez wielu metoda ocieplania budynków.