You are currently viewing Czy lepiej kupować ławy rozkładane czy stół w całości?

„Rozprawiając o wyborze stołu do pokoju dziennego, natrafiłam na zwolenników rozkładanych i całościowych stołów. Przyznam, że sama nie jestem ani szczególną fanką ław ani solidnych stołów.

Ławy rozkładane czy stoły – odwieczny dylemat

Ława rozkładana, stół rozkładanyŁawa zawsze kojarzyła mi się z niskim stolikiem kawowym. Może dlatego, że w dzieciństwie u mnie w domu stała zawsze taka niska ława, przy której zawsze niewygodnie się siedziało. Odkryciem dla mnie było niesamowitym, że istnieje coś takiego jak ławostół. Pomyślałam, że to świetne połączenie solidnego wyglądu oraz użyteczności. Nie pomyliłam się za bardzo, bo wiele takich produktów można znaleźć na rynku. Może nie wszystkie się do czegokolwiek nadają, ale znalazłam wiele zadowalających mnie mebli. Kiedy szukałam stołu do dopiero co wyremontowanego pokoju dziennego każdy narzucał mi swoje zdanie. Jedni mówili, że ławy rozkładane to świetna możliwość, bo to pomieszczenie ma mały metraż, więc na co dzień ława będzie złożona, a od święta po prostu trochę bardziej zajmie przestrzeń. To wygodne i przydatne. Nie mogłam się z nimi nie zgodzić. Z drugiej strony kusił mnie piękny stół w całości, który widziałam w jednym ze sklepów meblowych. Rodzina przekonywała mnie do jego zakupu, bo twierdzili, że stoły rozkładane nowoczesne nie są tak atrakcyjne wizualnie jak te w całości. Również temu zdaniu nie mogłam zaprzeczyć. W ten sposób miałam w głowie niezły mętlik i myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze. Należy dostosować mebel do własnych potrzeb. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy ważniejsze są względy praktyczne czy styl bardziej się dla ciebie liczy. Ja wybrałam w końcu ławostół, bo często zapraszam gości, ale jednak pomieszczenie nie jest na tyle duże, aby na co dzień stał tam wielki stół.

Zawsze kupuj na zimno, a nie w emocjach. Pomoże ci to uniknąć złych decyzji, a przynajmniej ich części. Nie kieruj się też nadmiernie tym, co mówią inni, bo to ty będziesz korzystać z tego mebla.”