You are currently viewing Czy istnieją uniwersalne materace?
  • Post author:
  • Post category:Dom

Przez mnogość rodzajów materacy, które często posiadają zupełnie różne od siebie cechy można zastanowić się nad tym czy istnieją materace uniwersalne. Wydawałoby się, że tak, jednak odpowiedź na to pytanie nie jest do końca oczywista. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych elementów sypialnianych, które charakteryzują się rozmaitymi walorami.

Materac wart swojej ceny

uniwersalne materace cenaWśród nich występują między innymi materace kokosowe, sprężynowe, piankowe, a także lateksowe. Każdy posiada inne cechy, na przykład lateksowe wysoką twardość, sprężynowe mają najwięcej stref wsparcia, a piankowe są konstrukcjami najbardziej miękkimi. Tak naprawdę kwestia uniwersalnego materaca jest wysoce kontrowersyjna. Każda osoba ma inne potrzeby, preferencje, ma inną masę i budowę ciała, wzrost, a dodatkowo jej stan zdrowotny też najczęściej może okazać się zróżnicowany. Jednak aby zapewnić maksymalny poziom uniwersalności, który jest na przykład wymagany podczas wyboru materaca do pokojów hotelowych, warto wykorzystać kilka rodzajów materaców. Dobrym wyborem może okazać się zakup wytrzymałego materaca lateksowego, który jest twardy, a dla osób preferujących miękkość – nakładkę. Dzięki takiemu zastosowaniu można z łatwością dodać do twardego materaca miękką warstwę, co będzie rozwiązaniem praktycznym i uniwersalnym. Kolejną opcją, która może okazać się interesująca, jest materac sprężynowy. Występuje on często w wariancie kieszeniowym, w których to znajdują się sprężyny.

tani uniwersalny materacKażda z nich działa indywidualnie co przekłada się na zwiększenie komfortu i wygody wypoczywającej osoby, gdyż materac układa się do krzywizny ciała. Kolejnym względnie uniwersalnym zastosowaniem będzie konstrukcja oparta na piankach. Są miękkie i dobrze dopasowują się do ciała. Tego typu rozwiązanie okazuje się również być przyjazne dla alergików, a warto zwrócić uwagę, że nie zawsze jest wiadome czy ktoś ma alergie, czy też nie. Antyalergiczne właściwości materace te uzyskały przez brak sprężyn, na których osiada się kurz. Są zatem bardziej higieniczne. Jeśli chodzi o szeroko rozumiane uniwersalne materace – cena ich jest wysoce zróżnicowana i zależna od wybieranego wariantu. Zdecydowanie najtańszą opcją okażą się materace piankowe, a najdroższą zastosowanie kombinacji materaca z nakładką. Oczywiście drugi wariant wiąże się z zapewnieniem najwyższej wygody dla osób na nich wypoczywających.

Ocena, czy materac można nazywać uniwersalnym, jest dość trudną kwestią ze względu na subiektywne, indywidualne odczucia związane z komfortem danej osoby. Na szczęście są możliwości, dzięki którym skuteczny wybór uniwersalnego materaca jest ułatwiony. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór materaca piankowego, sprężynowego lub kombinacji materaca z nakładką.