You are currently viewing Cztery kąty i pies piąty

Pies, tak jak każdy inny domownik, potrzebuje miejsca, które będzie tylko jego – odpowiedniego zarówno do krótkiego odpoczynku, jak i dłuższego snu. Powinno znajdować się ono w możliwie spokojnej części domu i pomieszczenia, nie w potencjalnym przeciągu czy obok miejsca, przez które często przechodzą właściciele.

Po wyborze odpowiedniego miejsca, należy zastanowić się nad wyborem legowiska i jego otoczenia. Znajdujące się przy nim miski nie powinny stać tuż obok, aby pies np. tarzając się na legowisku nie wpadł do miski z wodą. Kącik przy legowisku to dobre miejsce na psie zabawki i gryzaki, jednak należy uważać z tymi, które piszczą po ściśnięciu, ponieważ zwierzę bawiące się o nieludzkich porach (środek nocy lub niedziela o ósmej rano) może szybko postawić na nogi domowników.śpiący pies

Samo legowisko powinno być dostosowane do wymiarów zwierzęcia. Musi móc nie tylko wygodnie się na nim zwinąć po skuleniu, ale także swobodnie położyć, aby łapy czy łeb nie wystawały poza obrys legowiska. Dla psów, zwłaszcza niewielkich, ceniących sobie ciszę, spokój i ciemne zakamarki w domu rozwiązaniem będzie specjalna budka dla psa. To rodzaj legowiska ze ściankami i daszkiem, wykonanego z materiału odpornego na uszkodzenia i nie „łapiącego” sierści, a przy tym łatwego do wyprania. Z podobnych materiałów wykonane są również inne legowiska dla czworonogów. Są lepszym rozwiązaniem niż stary koc czy fragment kołdry, ponieważ są przystosowane do warunków, w jakich będą użytkowane. Trudniej się brudzą, łatwo je doprać, a przy tym wyglądają estetycznie i nadają się na dłuższe podróże czy parodniowe wizyty u znajomych – kawałek koca nie posiada takiej prezencji jak ładne legowisko.

śpiący pies