You are currently viewing Co można umieścić we wnęce?

Na pierwszy rzut oka wnęki w pomieszczeniach zakłócają przestrzeń i sprawiają problemy aranżacyjne – trudno dobrać do nich pasujące meble, a z drugiej strony pozostawione puste prezentują się jeszcze gorzej.

Najprostszym i zarazem najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest zabudowanie wnęki. Szafy lub drzwi (zwykłe, przesuwane, harmonijkowe) i półki na wymiar pozwolą oddzielić wnękę od reszty pomieszczenia, a równocześnie dadzą miejsce do przechowywania różnych przedmiotów, szczególnie tych niewymiarowych, których nie chcemy pokazywać gościom.

  • W kuchni wnęka może pełnić rolę spiżarni. Nawet kilka półek pozwala na zgromadzenie niewielkich zapasów jedzenia i przetworów, dzięki czemu możemy samodzielnie przygotować coś z sezonowych warzyw i owoców lub zebrać dość jedzenia, by zmniejszyć ilość wyjazdów po zakupy.
  • W łazience wnęka to dobry pomysł na schowanie pralki, półek, kosza na brudną bieliznę, a także mopa czy suszarki do prania.
  • W sypialni wnęka może z powodzeniem zamienić się w garderobę i przechowalnię ubrań sezonowych oraz sprzętu sportowego.
  • W salonie i jadalni we wnękach można przechowywać rzadko używane naczynia i obrusy.
  • W przedpokoju wnęka może zostać szafą na płaszcze i kurtki albo posłużyć do przechowywania odkurzacza, miotły czy żelazka.

 

wnęka z pólkami na buty

wnęka jako spiżarnia

wnęka  za drzwiami

wnęka jako garderoba