You are currently viewing Cena i jakość płyt PIR

Ogrzewanie jest zmorą dla wielu osób każdego roku, jego koszta sięgają ogromnych sum, które w wielu przypadkach niezwykle ciężko jest pokryć . Odpowiednia temperatura w domu jest jednym z najważniejszych elementów życia w nim. Zbyt duże zimno wpływa bardzo negatywnie na człowieka, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Dlatego też długotrwałe wychłodzenie zdecydowanie nie jest przyjemnym tematem dla żadnego człowieka.

Dobra izolacja termiczna za pomocą płyt PIR

izolacjaMróz jest niezwykle niszczycielski i nie tylko na nas źle wpływa, ma on także swój efekt na naszych domach. Wiąże się on najczęściej z towarzyszącą mu wilgocią, która jest zdecydowanym przeciwnikiem budownictwa i naszych wnętrz. Wpływa ona na nasiąkanie elementów budulcowych wodą, przez co pęcznieją i stają się znacznie mniej trwałe z mijającym czasem. Dodatkowo wpływają na tworzenie się grzybów, porostów i sprzyja rozmnażaniu się bakterii. Także drewniane meble mogą znacznie tracić zarówno na jakości, jak i wytrzymałości, gdyż nadmierna wilgoć wpływa na rozkład drewna. Istnieją różne sposoby izolacji termicznej domu. Najczęściej korzysta się z ogromnych wałków wełny mineralnej, czy z masy bloków styropianowych. Ich główną wadą jest fakt, że zajmują ogromną ilość miejsca w ścianie od strony wewnętrznej. Przekłada się to na spore ubytki na metrażu takiego domu.

izolacjaZwykle warstwa ociepleniowa wykonana w tym stylu posiada parędziesiąt centymetrów grubości, co jest ogromnym spadkiem powierzchni pokoju w końcowym rozliczeniu. Idealnym rozwiązaniem tej kwestii są tanie płyty PIR, które są innowacyjnym rozwiązaniem na rynku izolacji termicznych. Jest to technologia całkiem nowa w naszym kraju, jednak niesamowicie szybko zyskuje na popularności ze względu na swoją jakość i wygodę. Taka płyta jest mała objętościowo, łatwa do zamontowania i niezwykle skuteczna jak na swoje stosunkowo małe rozmiary. Posiada ona najniższy współczynnik przepuszczalności cieplnej na rynku i jest parę razy bardziej wydajna niż wełna mineralna, czy nawet styropian. Wydaje się to być jednak technologią dość drogą i mało dostępną. Jest to jednak nieprawdziwe twierdzenie, pomimo faktu, że jest to przedmiot całkiem nowy, to jego popularność na rynku zwiększa się niezwykle dynamicznie w bardzo dużym tempie.

Coraz więcej producentów zaczyna tworzyć tego typu konstrukcje, dlatego też stają się one coraz to bardziej rozprzestrzenione. Ze względu na wszystkie te kwestie, tanie płyty PIR są niezwykle popularnym i częstym produktem na naszym rynku. Dlatego już nie musimy inwestować majątku, aby mieć niezwykle skuteczną izolację termiczną.