You are currently viewing Bona traffic do blatów kuchennych i podłóg w restauracji

Żeby pomieszczenia restauracji pięknie się prezentowały, trzeba się o nie odpowiednio zatroszczyć. W tym celu należy dbać między innymi o wszelkie nawierzchnie. Często w restauracjach występuje chociażby drewno, które trzeba umiejętnie konserwować. Nie wymaga ono aż tyle zachodu, ale jednak trzeba wiedzieć, w jaki sposób dobrze je zabezpieczyć.

Bona traffic – lakier do podłóg

bona trafficJeśli się o tym zawczasu nie pomyśli, można wówczas niestety mieć większy problem spowodowany koniecznością odrestaurowania podłogi albo blatu. Jeśli natomiast zastosuje się olej Osmo cena którego świadczy najlepiej o jakości, nie trzeba będzie się martwić o późniejsze naprawianie blatów czy podłóg. Olej Osmo jest bowiem stosowany zarówno do jednych, jak i do drugich, choć oczywiście do każdej z tych powierzchni będzie potrzebny odmienny preparat. Olej do blatów kuchennych spowoduje przede wszystkim, że będą one odporne na wilgoć. Wówczas nawet w restauracji będzie można wygodnie przyrządzać posiłki bez obaw o to, że blaty za szybko się zniszczą. Z kolei, jeśli chodzi o podłogi, można też zastosować specjalne preparaty, które przeznaczone są do miejsc tłocznych i poddawanych ciągłym obciążeniom. Mowa o lakierach Bona Traffic. Są one przeznaczone właśnie do przestrzeni publicznych, w których wiadomo, że obciążenie jest duże. Dla tych, którzy szczególnie obawiają się o swoją podłogę przeznaczony jest środek Bona Traffic HD. Nada się także w sytuacji, w której nie chce się narażać restauracji na straty, bowiem po zastosowaniu trzeba odczekać jedynie dwanaście godzin i można już po podłodze chodzić normalnie. Wiadomo, że jest to dobra wiadomość dla przedsiębiorców posiadających własny lokal gastronomiczny. Nie muszą się oni obawiać dużych strat, a przy tym mają zapewnioną najwyższą jakość nawierzchni. Takie substancje stosuje się także w innych miejscach jak na przykład placówki kulturalne czy budynki przy węzłach komunikacyjnych. Jeśli jednak nie potrzeba aż tak dużej odporności lakieru, można też z powodzeniem użyć Bona Mega. Także ma on dobre właściwości chroniące nawierzchnię, ale nie jest aż tak mocny jak Bona Traffic HD. Dla mniejszych lokali być może nada się lepiej. Poza stosowaniem lakierów i innych impregnatów trzeba pamiętać, aby odpowiednio czyścić powierzchnie drewniane.

Mimo zabezpieczenia warstwą lakieru nie powinny one być za bardzo narażone na wpływ wilgoci. Należy więc umiejętnie je myć, porządnie wyciskając mopa czy szmatę. Inaczej nawet lakierowana podłoga albo blat mogą się szybciej zniszczyć i lokal będzie wyglądał znacznie mniej estetycznie.