You are currently viewing Automatyka do bram – pomysł na biznes

Po kilku projektach, jakie wykonywałem czy to do siebie do domu, czy to na makietach stwierdziłem, że można spokojnie zarabiać na automatyce. Wiadomo, że nie jest to łatwy i prosty fach, jednak może być dość dochodowy.

Automatyka do bram to dochodowy interes!

Bramy garażoweDlatego też postanowiłem opatentować kilka swoich rozwiązań, żeby móc zostać przy nich. Pierwszy projekt udało mi się dostać dość szybko i łatwo. Pierwszym zleceniem była automatyka do bram oraz otwieranie garażu poprzez napędy do bram garażowych. Jednak nie miało to być oparte o piloty do bram, w sumie moja działalność nawet niezbyt przewidywała piloty do bram nice, a bardziej sterowanie za pomocą smartfona. Do bramy otwieranej wykorzystałem siłowniki do bram, żeby móc nimi otwierać i zamykać bramę w dowolny sposób. Można było otworzyć ją na oścież, można było otworzyć jedną jej część, powiedzmy dla człowieka, motocykla lub roweru. Dlatego jak widać, było to dość zmyślne. Jednocześnie dla otwierającej się bramy wyskakiwał komunikat na smartfonie, czy otworzyć garaż, chyba, że chcieliśmy od razu otworzyć garaż, to wtedy automatycznie przy każdy otwarciu garażu otwierała się brama, która się jednak automatycznie zamykała po 5 minutach. Wiadomo przecież, że może być sytuacja, że otwieramy garaż, żeby się przewietrzyło. Nie musi być wtedy brama cały czas otwarta, a gdy chcemy wyjechać, to jednak 5 minut z reguły nam wystarcza spokojnie. Wiadomo też, że wszystko można samemu i jak ktoś chce, to i po 2 minutach może mu się zamknąć, a jeszcze inny może mieć całkiem inne czujniki, które dopiero otwierają bramę. Jak widać opcji jest naprawdę sporo, a co więcej, nie są one tak drogie do realizacji.

Wystarczy położyć odpowiedniej długości przewód, wszystko razem połączyć i… i to wszystko. Mam nadzieję, że mój biznes się rozwinie dostatecznie, żeby móc z tego spokojnie żyć.