You are currently viewing Atrakcyjne ceny szamba betonowego

Szambo jest jednym ze sposobów pozbywania się nieczystości z domów, które nie mają dostępu do kanalizacji miejskiej. Oczywiście zaraz po pozbyciu się ich nie znikają one, tylko są magazynowane w podziemnym zbiorniku na nieczystości. Istnieje ogromna ilość różnych rodzajów zbiorników, niektóre są mniej wydajne, inne bardziej. Ludzie decydują się na montowanie obu typów.

Szambo – tanie czy drogie?

szambo betonoweSzczególnie dawniej, gdy szamba potrafiły być bardzo drogie, ludzie decydowali się na tańsze, niezbyt dobre opcje. Jednakże szamba betonowe – nowy cennik w dzisiejszych czasach jest znacznie bardziej przystępny i zbiorniki lepsze jakościowo są bardziej osiągalne nawet dla osób mniej zamożnych. Głównym problemem kiedyś była wysoka cena dobrych jakościowo szamb betonowych, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i wytrzymałością. Wiele osób decydowało się wtedy na szamba wykonane z tworzywa sztucznego, które są zdecydowanie mniej wytrzymałe i podatne na warunki atmosferyczne. Odpowiednio zbrojony i cieniowany żelbet jest niesamowicie solidny i zniszczenie go jest niezwykle trudne. Wiele konstrukcji wykonanych za jego pomocą w okolicy okresu jego wymyślenia stoi do dziś, często nawet w dobrym stanie i dalej eksploatowanych. Zbrojenia w takiej konstrukcji gwarantują jego wysoką wytrzymałość na wszelkie czynniki oddziałujące na jego strukturę.

szambo betonoweDlatego też szamba betonowe są znacznie odporniejsze na nacisk wód gruntowych i ziemi. Te wykonane z tworzywa sztucznego mogą się z czasem odkształcać, co w dłuższym czasie może skutkować pęknięciami, które jak najbardziej najlepszym rozwiązaniem nie są. Tak samo ruchy gruntu są niebezpieczne dla tego typu konstrukcji, gdyż mogą ją powyginać poważnie osłabiając jej strukturę, co w wypadku szamba betonowego nie występuje. Jednak to te plastikowe były znacznie tańsze i dalej takie są. Ich cena jest zachęcająca i przy wszelkich kosztach wkopania i podłączenia do instalacji wiele osób się na nie decydowało. Jednak w dzisiejszych czasach przy nowych, znacznie bardziej atrakcyjnych cenach szamb betonowych nie jest to opłacalne rozwiązanie.

Odpowiedniki wykonane z żelbetu są znacznie solidniejsze i ich żywotność jest dużo dłuższa, dlatego też przy niewiele wyższej cenie inwestujemy w coś, co posłuży nam znacznie dłużej, co samo w sobie jest oszczędnością. Cennik ten jest niezwykle przyjazny dla wielu klientów, często producenci oferują nawet cenę wkopania w przypadku szamb większej wielkości. Można też często dogadać się co do jakiegoś rabatu na całość zamówienia.